Eva Čapková

Volám sa Eva Čapková a v štúdiu Balanse® som lektorkou Fly jogy pre deti i dospelých, vediem kurzy Tanca v rozprávke a venujem sa aj výučbe SM systému na individuálnych lekciách. Práca s deťmi ma nesmierne baví a napĺňa. Vyštudovala som odbor vychovávateľstvo na SPgŠ v Levoči. Neskôr som pôsobila ako vychovávateľka v základnej škole v malej obci Jakubany, kde som neskôr začala pracovať ako učiteľka. Mala som túžbu získať kvalifikáciu pre učiteľstvo a preto som odišla za vzdelaním do Nitry na UKF, kde som vyštudovala učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ. Deťom som sa venovala aj pár rokov v USA, kde som pôsobila ako opatrovateľka malých detí v rodinách. Po návrate domov som pôsobila ako učiteľka angličtiny na 1. stupni ZŠ v Poprade. Moje zdravotné problémy po pôrodoch ma priviedli k cvičeniu, ktorý je známy ako SM systém a vzdušnej jogy. Zdravé a nenáročné cvičenie som si natoľko obľúbila, že som sa rozhodla popri cvičení vzdelávať sa, s túžbou raz odovzdať svoje praktické a teoretické informácie dospelým a deťom, ktorým by toto cvičenie pomohlo. Moje súkromné hodiny dostali rýchly spád. Z časových dôvodov som musela začať so skupinovou výučbou Fly jogy a obmedziť výučbu SM systému, keďže práve toto cvičenie učím výlučne len individuálne. Po materskej dovolenke som svoje pôvodné zamestnanie tak trochu „preniesla“ do štúdia a lavice vymenila za hodvábne šatky, v ktorých deti sedia, ležia, no hlavne cvičia. Môj sen sa naplnil. Odovzdávam svoje informácie a aj pomoc ľuďom a deťom, ktorých naše cvičenia tešia a zdravotne im pomáhajú.
Školenia a certifikácie:
1. Kurz Spirální stabilizace. Základní cviky. Hlavní principy metody (2015, Trenčín)
2. Kurz Spirální stabilizace. Základní manuálni techniky. Cílené anatomické relaxační masáže s protažením svalů (2015, Trenčín)
3. Kurz metódy Spirální stabilizace páteře -detailní průběh svalových řetězcú jejich funkce (2016, Bratislava)
4. Kurz Spirální stabilizace páteře (2016, Bratislava)
5. Certificate of D-yogi Fly. Level 1 (2016, Brno)
6. Certificate of D-yogi Fly. Level 2 (2016, Brno)
7. Certificate of D-yogi Fly. Fly Acrobat (2018, Hradec Králové)
8. Certificate of D-yogi Fly.Fly Pilates (2018, Hradec Králové)
9. Certificate of D-yogi MAT MEDICAL Sports (2019, Uherské Hradiště)

Stanislava Adamjaková

Volám sa Stanislava Adamjaková a som učiteľka kurzov baletu pre deti v štúdiu Balanse® už rok a pol. Tancu sa venujem od svojich štyroch rokov. Som absolventkou Základnej umeleckej školy v odbore tanec a päť rokov som sa venovala aj hre na klavír. Potom som nastúpila na Súkromné konzervatórium v Košiciach, kde som ukončila štúdium absolutóriom. Počas štúdia som mala možnosť spolupracovať s tanečníkmi z celého sveta. Tancovala som na predstaveniach v Budapešti v spolupráci s významným choreografom Attilom Egerházim a jeho Székesfehérvári Balett Szinház, ale aj v Prahe, pri príležitosti International Dance Weeks 2018 v spojení s konzervatóriami zo Slovenska, ale aj okolitých krajín do spoločného predstavenia. Učeniu detí som sa začala venovať vo svojich osemnástich rokoch, keď som dostala príležitosť pracovať v Štúdiu Adriany Vrbovej v Košiciach. Okrem toho som učila na Súkromnej základnej umeleckej škole v Košiciach a na Základnej umeleckej škole v Štrbe. Tento rok som mala príležitosť spolupracovať s Baletní školou Terpsichore v Prahe pod vedením manželov Ďumbalovcov počas písania absolventskej práce, ale aj pri zdokonaľovaní pedagogických vedomostí. Tanec a učiteľstvo ma sprevádza celý môj život, preto som nesmierne šťastná, že v štúdiu Balanse® môžem pracovať.

Barbora Koterbová

Volám sa Barbora Koterbová a tanec s hudbou je pre mňa všetkým. Od septembra 2022 pôsobím v štúdiu BalanSe ako lektorka baletu. Moje prvé tanečné kroky začínali v rannom detstve v Tanečnej škole Trend Poprad, kde som absolvovala klasický tanec, tanečnú prípravu a prax. Pokračovala som na Základnej umeleckej škole v Poprade, v ktorej som dokončila štúdium klasického, ľudového i džezového tanca. Taktiež som navštevovala Základnú umeleckú školu Janka Silana V Poprade. Tam som sa venovala klasickému aj modernému tancu. Taktiež som absolvovala dejiny tanca i súborovú prácu. Počas celého obdobia som získavala tanečnú prax, ktorú by som rada odovzdala ďalej. Bola som zapojená do rôznych projektov, medzinárodných i lokálnych. Môj najväčší projekt sa týkal práve prepojenia toho, čo mám najradšej – tanec, tvorba a práca s deťmi. Spolupracovala som na tvorbe muzikálu ako tanečný choreograf, ktorý si pripravili deti a mládež z Popradu. Mám vyštudované pedagogické vzdelanie v obore učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Svoje tanečné poznatky a skúsenosti som využila/aplikovala pri písaní bakalárskej a magisterskej práci. Svojou prácou by som chcela dosiahnuť to, čo tvrdil Waine Dyer: ,,Pri tanci nie je vašim cieľom dostať sa na určité miesto na parkete. Cieľom je užívať si každý krok. ,,

Daniela Sitková

Volám sa Daniela Sitková a v štúdiu Balanse® pôsobím ako lektorka baletných kurzov pre dievčatká predškolského veku. Tanec je mojou veľkou vášňou už od malička. Moje tanečné vzdelanie sa začalo na Základnej umeleckej škole v Spišskej Novej Vsi, odkiaľ pochádzam. Následne som vyštudovala 6-ročné súkromné konzervatórium v Košiciach, pod vedením Kataríny Sninskej, kde som získala pedagogické minimum diplomovaného umelca. Už počas štúdia na strednej škole som sa aktívne venovala pedagogike klasického a moderného tanca vo viacerých tanečných štúdiách a v základných umeleckých školách. Rovnako mám za sebou absolvovanú interpretačnú prax v Štátnom divadle v Košiciach, ale tiež na iných významných scénach. Po ukončení štúdia na konzervatóriu som sa rozhodla pre život tanečného interpréta. Zamestnala som sa ako tanečník v hotely na Kanárskych ostrovoch. Po tanečnom úraze som sa však vrátila späť na Slovensko a začala som sa venovať pedagogike. Pôsobila som ako pedagóg na súkromnom konzervatóriu a na základných umeleckých školách. Aktuálne študujem tanečné umenie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Mojou prioritou je viesť lekcie baletu čo najefektívnejšie, naučiť dievčatká základne prvky a princípy baletu, správnu a zdravú motoriku tela i vnímať rytmus prostredníctvom kolektívnej práce. Mojím cieľom je motivovať malé balerínky k umeniu a jeho kreatívnym možnostiam. Záleží mi na tom, aby sa dievčatká počas lekcií cítili veselo a otvorene k zážitkovému učeniu sa baletu.

Antónia Bjalončíková

Volám sa Antónia Bjalončíková a v štúdiu Balanse® pôsobím ako lektorka kurzu Zdravé nôžky.
Mám vyštudovaný magisterský stupeň fyzioterapie na UPJŠ V Košiciach. Počas štúdia som pracovala v detských kúpeľoch Lučivná ako fyzioterapeut, kde som viedla deti pri skupinových aj individuálnych cvičeniach. Po ukončení štúdia na univerzite, som začala pracovať v súkromnom rehabilitačnom zariadení v Poprade.
Vo svojom voľnom čase milujem turistiku, cvičenie a prechádzky so psom
Mám radosť, že v štúdiu Balanse môžem pracovať a dopomôcť tak deťom k ich zdravému vývoju.

 

Ema Martinková

Od malička som sa venovala tancu a športu. Vyštudovala som hudobno-dramatický odbor na KONJA, absolvovala tanečný odbor ZUŠ v DFS Letnička v Poprade, vo voltížnom klube OZ Galaxia som aktívne súťažila v pretekoch Slovenského voltížneho pohára a zúčastnila sa 12 rokov mnohých medzinárodných súťaží. V roku 2021 som v kategórií dvojíc reprezentovala SR na voltížnych Majstrovstvách sveta v Budapešti. Študujem na UPJŠ v Košiciach odbor Šport a rekreácia, absolvovala som ročný pobyt v rámci programu Erasmus na španielskej Univerzite v Alicante, odbor športové vedy. Mám niekoľkoročné skúsenosti ako animátorka a asistentka trénera detí v športovom klube. Som aktívna, venujem sa Handstand Balance a divadlu, rada tancujem, čítam. Teší ma pohyb, môj vlastný i ostatných v mojej spoločnosti. Baví ma učiť sa nové veci a spoznávať ľudí.

Anna Mária Duľová

Volám sa Anna Mária Duľová a som novou lektorkou v štúdiu Balanse. Tancu sa venujem od 6 rokov. Začala som s ním v tanečnom súbore Brilant v Kežmarku . Venovala som sa Hip-hopu, showdance, contemporary, ale taktiež jazzu, základom baletu a ľudovým tancom. Svoje skúsenosti som využila ako učiteľka tanca v materskej škole v dedinke Tvarožná, kde som detičky učila tanec a základy pohybovej gymnastiky. Tancu sa stále aktívne venujem. Som súčasťou tanečnej skupiny Baila Magic Ladies. Mojím mottom, ktorým sa pri tanci riadim a taktiež by som ho chcela aplikovať na hodinách tanečnej je „tanec v srdci, srdce v tanci“. Túžim ukázať deťom, že láska k tancu je na celý život, pretože koľko času pohybu dáme, toľko sa nám telo v budúcnosti odvďačí.

Alexandra Wzošová

Volám sa Alexandra Wzošová a som novou lektorkou v štúdiu Balanse, kde vediem súkromné hodiny baletu a kurz tanečnej. Som absolventkou Súkromného konzervatória v Košiciach pod vedením Kataríny Sninskej. Už počas môjho štúdia na konzervatóriu som dostala možnosť tancovať v súbore baletu Národného divadla v Košiciach v predstavenia ako Labutie jazero, Bajadéra či Luskáčik. Po maturite som absolvovala program letnej baletnej školy vedenej Dánskym kráľovským baletom v Kodani, kde som následne získala možnosť pokračovať na ročnej stáži. Neskôr som dostala príležitosť byť súčasťou programu vedeného pod záštitou prestížneho Eifman Baletu v Petrohrade. Okrem toho som sa zúčastnila baletných kurzov v Paríži, Prahe a Viedni.
Učeniu malých baletiek som sa začala venovať v Bratislave v súkromnom baletnom štúdiu (pod vedením I. Stehlíkovej) popri štúdiu na vysokej škole. V súčasnosti pôsobím aj ako tréner baletnej prípravy moderných gymnastiek (klubu TJ Sokol Bratislava), takisto som viedla baletnú prípravu reprezentácie Slovenskej gymnastickej federácie na majstrovstvá Európy v Baku (2023) a sveta vo Valencii (2023).
Tanec a pohyb som si zamilovala už od malička a svoju lásku k tancu chcem rozdávať aj ďalej. Verím, že tanec môže deťom rozžiariť aj ten najbežnejší deň.